Astropikal iklimin yaşandığı Güney Florida'da en rağbet gören dönem, aralık ortasından nisan ortasına kadar olan kış dönemidir. Öte yandan Kuzey Florida'da ise turistler Memorial Day (Anma Günü) ve İşçi Bayramı için yazları akın ederler.
Florida'nın iklimi kuzeyde astropikal iklimden güneyde tropikal iklime değişiklik gösterir. Temmuz sonlarında 32-34 dereceye varan sıcaklık, kış aylarında -1'e kadar düşüş yaşanır.

Florida, ABD’nin güneydoğusunda yer alan bir eyalettir. Florida eyaleti batıda Meksika Körfezi, kuzeyde Alabama ve Georgia, doğuda Atlas Okyanusu ve güneyde Florida Boğazı ile Küba ile çevrilidir. 20 milyondan fazla nüfusuyla Florida; ABD’nin 22. en geniş, 3. en kalabalık ve 8. en yoğun nüfuslu bölgesidir. Florida’nın en büyük ve en kalabalık kenti ise Jacksonville’dir. Eyaletin başkenti Tallahassee’dir.

Hem Meksika Körfezi hem de Atlas Okyanusu’na kıyısı olan tek eyalet olan Florida’nın büyük kısmı deniz kenarıdır. Eyaletin iklimi kuzeyde astropikal iklimden güneyde tropikal iklime değişiklik gösterir. Florida’da bulunan Everglades Milli Parkı’nda Amerikan timsahı, Florida panteri ve deniz ayısı bulunuyor.

İlk defa 1513’te İspanyol kaşif Juan Ponce de León tarafından bulunması ve La Florida ismini vermesiyle Avrupa’yla temas kuran Florida, 1845’te ABD’ye bağlandı.

Amerikan İç Savaşı’ndan sonra Florida, yerli Amerikalılarla yapılan Seminole Savaşı’nın asıl noktası oldu.

Florida eyaleti ekonomisi daha çok turizm, tarım ve 19. yüzyıl sonlarında gelişen ulaşıma dayanır. Ayrıca eğlence parkları, turunçgil ürünleri, Kennedy Space Merkezi ile ünlü olan Florida, emekliler için de popüler bir yerdir.

Kızılderili, Avrupalı Amerikan, İspanyol ve Afro-Amerikan gibi birçok kültürün yansıması görülen eyalet; golf, tenis, oto yarışı ve su sporlarıyla dünyaca ünlüdür.

Son Eklenen Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account