Amazon Nehri’nde lüks bir gemi seyahatine ne dersiniz?

Amazon Nehri’nde lüks bir gemi seyahatine ne dersiniz?

Amazon Nehri’ni keşfe hazır mısınız? Macera dolu bir seyahat sizleri bekliyor. Zafiro, Amatista ve La Perla adındaki üç lüks gemi nehir boyunca güzel bir seyahat imkanı sağlıyor. Bu üç seyahat gemisi de çok lüks. Aslında içlerinden en lüks olanı Zafiro. Ama hepsinde farklı farklı deneyimden yaşayabilirsiniz. Lüks seyahat gemileri Amazon Nehri boyunca güzel bir seyahat yapma imkanı sunuyor. Büyük bir biyoçeşitliliği içinde barındıran Amazon çok farklı bir seyahat deneyimi yaşatacak. Peru’nun bu yemyeşil dünyaca ünlü ormanı sizleri büyüleyecek…

Amazon’un derinliklerine yolculuk…

Derin bir nefes alın ve kendinizi doğanın kollarına bırakın. Amazon büyüsü karşısında sonsuz bir yolculuğa çıkın. Dünyanın en büyük sanat eserinin doğa olduğunu bu yolculukta anlayacaksınız. Amazon Nehri’nin binden fazla kolu var. Bu kollar dokuz farklı ülkenin içinden geçiyor. Ayrıca Amazon, dünya üzerindeki en büyük tatlı su kaynağı olarak biliniyor. Bu havza birçok canlıya yaşam alanı sağlıyor. Dünyadaki yağmur ormanlarının %56’sını Amazon havzası oluşturuyor. Dünyadaki bitki türlerinin  ve kuş türlerinin %20’si de burada bulunuyor.

200’den fazla kuş türünü,7.300’den fazla bitki türünü, 2.500’den kelebek türü ve daha fazlası ile bu seyahatte tanışabilirsiniz. Yağmur ormanlarından 40’tan fazla yerli kabile yaşadığını biliyor muydunuz? Bu seyahat ile onların yaşam tarzlarını yakından gözlemleyebilirsiniz. Her kabile farklı bir dil konuşuyor. Onlarla iletişim kurabilmek için rehberler ile seyahat etmenizi öneririz. Ayrıca bazı kabilelerde yaşayan halk az çok turistler sayesinde İngilizce konuşabiliyor.

Bu lüks seyahat teknelerinde yok yok. Güvertesindeki jakuzide keyif yaparken bir yandan da elinizde soğuk içeceğiniz ile Amazon manzarasını seyredebilirsiniz. Odalarının camları ise tavandan yere kadar. Muhteşem Amazon manzarasında karşı güzel bir uyku uyuyabilirsiniz. Ayrıca Zafiro’nun bir kamarasında spor odası bulunuyor. Burada koşu bandı, halter, ağırlık gibi temel spor aletleri yer alıyor. Tekne keyfi bir tek bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda bu lüks seyahat teknelerinde sizi SPA merkezi de bekliyor. Doğanın içinde huzuru bulurken vücudunuza gereken ilgiyi de burada gösterebilirsiniz.

Amazon seyahatinde mutlaka yapılması gereken aktiviteler

  1. Amazon’un yıldızlı gökyüzünü izlemek.

Şehir ışıklarından uzak yerlerde gökyüzü tüm muhteşemliği ile bizlere göz kırpar. Amazon’un karanlığında neredeyse her bir yıldızı çok iyi bir şekilde görebilirsiniz. Geminin güvertesinden gökyüzünü izlemek içinizi huzurla dolduracak.

  1. Amazon nehrinin sularında kano ile güzel bir gezi yapmak. 

Amazon Nehri’ne gelmişken kano ile gezmeden dönmek olmaz. Mutlaka o renkli kanolara binip doğanın içinde küçük bir seyahate çıkılmalı. Fotoğraf makinenizi de yanınıza almayı unutmayın. Birbirinden güzel fotoğrafları bu küçük keşif sırasında çekebilirsiniz.

  1. Amazon nehrinin sularında yüzmek. 

Amazon’a gelmişken nehirde yüzmeye ne dersiniz? Ayrıca şanslıysanız pembe yunuslar ile de karşılaşabilirsiniz. Ayrıca dünyanın en büyük nehrinde yüzdüğünüzü düşünmek bile size bambaşka deneyimler yaşatacak.

  1. Egzotik türlerle yakından tanışmak.

Amazon’da  zengin bir biyoçeşitlilik bulunuyor. Binlerce farklı türü bir arada uyum içinde yaşarken görebilirsiniz. Buraya özgü en bilinen hayvanların başında pembe yunuslar geliyor. Ayrıca renkli papağanlar da turistlerin yoğun ilgisini görüyor.

  1. Vahşi Amazon bitki örtüsü arasında yürüyün.

Doğanın içinde yürüyüş yapmak insanın stresinden uzaklaşmasını sağlayan en etkili yöntemlerden biri. Amazon’un vahşi doğasının içinde yapacağınız bir yürüyüş ise sizlerin bambaşka hisler yaşamasını sağlayacak.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account