Almanya’nın hapishane temalı oteli: Alcatraz

Almanya’nın hapishane temalı oteli: Alcatraz

Hapishanelerin içlerini merak ediyor musunuz? O zaman Almanya’da bulunan Alcatraz Hotel’de konaklayarak bunu farklı bir şekilde görebilirsiniz. 100 yıl önce Alman hapishanesi olarak kullanılan Alcatraz, sonrasında 56 odalı bir otele çevrilmiş. Siyah ve beyazın ağırlıklı olduğu bu otelde çok farklı bir deneyim yaşayacaksınız. Şimdi bu otele biraz daha yakından bakalım…

Alcatraz Hotel’in ilginç odaları…

Otele girdiğiniz zaman parmaklıklarla çevrili bir danışmanlık masası karşınıza çıkıyor. Hapishane konseptini çok iyi bir şekilde hissettirmişler. Ama merak etmeyin odalarınız açık bir şekilde parmaklıklarla çevrili değil. Mahremiyet için onları duvarla çevirmişler.

Alcatraz Hotel’de kalabileceğiniz ilginç odalardan bir tanesi Hücre Odaları. İçeride sadece bir yatak, masa ve sandalye bulunuyor. Ayrıca kapıların üzerinde aynı hapishanelerde olduğu gibi yemeklerin verildiği küçük bir bölme var. Tabii size buradan yemek verilmiyor. Sadece konsept amaçlı yapılmış. Oda servisinden bir şey sipariş verirseniz gelen personel yiyeceğinizi buradan veriyor.

Comfort Odaları ise hücre tipindeki odalarından daha donanımlı. İçeride güzel geniş bir yatak ve televizyon bulunuyor. Ayrıca odanın banyo ve tuvaleti de bulunuyor. Çiftler için ise süit odalar mevcut. Bu odalarının içinde comfort odalarına ek olarak bir de küçük bir L koltuk var. Otelin tüm odalarında düz ekran kablolu TV, ücretsiz yüksek hızlı internet bağlantısı, telefon ve elektronik kilit sistemli kapılar bulunuyor. Sadece Comfort ve Süit odalarında donanımlı banyolar var. Hücre odalarında ise aynı hapishanelerde olduğu gibi odanın içinde bir tuvalet ve lavabo mevcut. Bu odalarda kalan misafirler katta bulunan kadın ve erkekler için ayrı yapılmış olan duş odalarını kullanabilirler.

Alcatraz Hotel’de konaklama ücretleri

Tek kişilik hücre odalarının fiyatları 49 – 59 Euro arasında değişiyor. Çift kişilik odalarında ise fiyatlar 69 – 79 Euro arasında oluyor. Comfort odalarına yakından bakacak olursak tek kişilik odaları 60 – 119 Euro, çift kişilik oda fiyatları ise 89 – 139 Euro. Süit odalarında ise fiyatlar biraz daha artıyor. Tek kişilikleri 119 – 139 Euro arasında, çift kişilikleri ise 139 – 159 Euro arasında değişiyor. Bu söylenen fiyatlara otelin restoranında yapabileceğiniz güzel bir kahvaltı da dahil.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account