Almanya’da eğlenceli vakit geçirebileceğiniz mekanlar…

Almanya’da eğlenceli vakit geçirebileceğiniz mekanlar…

Almanya, Türk seyahatseverlerin en gözde rotaları arasında bulunuyor. Hem konum olarak çok uzak olmamasından hem de gezilecek yerlerin fazla olmasından dolayı popüler bir yer. Ama eminiz ki Almanya’da eğlence dolu bir tur yapabilecek olmakta burayı turistler tarafından çok cezp edici kılıyor. Sizler için ülkedeki eğlence mekanlarını sırası ile kaleme aldık. Bol bol eğlenebileceğiniz bir Almanya turu için bu mekanlara kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Tema parkları

Almanya’nın tem parkları bol bol çeşitli eğlence imkanı sunuyor. İsterseniz aksiyon dolu mekanlar isterseniz de tur sırasında küçük bir eğlence molası için uygun yerler var. Almanya’nın tem parkları çocuklu aileler için popüler bir destinasyon olmasını sağlıyor. Tema parklar o kadar çeşitli ki hangisine gireceğinize karar vermeniz biraz zor olabilir. Aynı zamanda her yıl bu mekanlara ek olarak ilgi çekici yeni mekanizmalar ekleniyor.

Europa-Park, Playmobil Fun Park, Phantasialand, Legoland Germany ve Heide Park Almanya’daki en popüler tema parklar arasında. Bu parklarda çeşitli büyüklüklerdeki rollercosterlara binebilirsiniz. Büyük küçük herkese göre bir eğlence makineleri bulunuyor.

Hayvanat bahçeleri

Almanya’daki çocuklar ile seyahat ederken gezebileceğiniz çok sayıda hayvanat bahçesi bulunuyor. Hayvanat bahçelerinde sadece çocuklar değil yetişkinler de çok eğlenceli dakikalar geçiriyorlar. Almanya’daki hayvanat bahçeleri yılda 40 milyondan fazla inanı ağırlıyor. Bahçelerde vahşi yaşam havyalarını yakından görme fırsatı bulabiliyorsunuz. Filler, aslanlar, maymunlar, sürüngenler ve daha fazlası…

Berlin Hayvanat Bahçesi, Augsburg Hayvanat Bahçesi, Köln Hayvanat Bahçesi, Dresden Hayvanat Bahçesi ve Hannover Hayvanat Bahçesi Almanya’da gezebileceğiniz hayvanat bahçeleri arasında yer alıyor.

Indoor aktivite mekanları

Tema parklar ve hayvanat bahçeleri gibi açık alanlar tercihiniz de değilse o zaman size eğlenceli kapalı alanları önereceğiz. Oyunlar, spor, eğlence ve heyecanı bir arada bulabileceğiniz indoor aktivite mekanları Almanya’da çok popüler. Alamanya turu kış ayına denk geldiyse eğlenceden yoksun kalacağınız anlamına gelmiyor. Bu kapalı mekanlarda bol bol eğlenebilirsiniz. Çocuklu ailelerinde tercih edebileceği güzel yerler bulunuyor.

Almanya’da gidebileceğiniz indoor aktivite alanları arasında LEGOLAND Discovery Centre Berlin, Bilim Merkezi Spectrum, Bottrop Kapalı Skydiving Merkezi, Phänomenta Flensburg ve Hagenbeck Tropical Aquarium bulunuyor.

Farklı deneyimler tadabileceğiniz mekanlar

Eğlence anlayışı biraz daha farklı olan seyahatseverler illaki vardır. Almanya’da tam onlara göre yerler var. Mesela Babelsberg Film Parkı’nda filmlerin perde arkasını keşfedebilirsiniz. Kleinwelka’da tarih öncesi bir hayvanat bahçesi. Geçmiş zamanlarda yaşayan dinozorları ve hayvanları bu park içerisinde keşfedebilirsiniz. Madame Tussauds Berlin’de balmumundan yapılmış çeşitli kişilerin heykellerini yakından görebilir hatta onlarla fotoğraflar çekilebilirsiniz. Diyalog Müzesi ile karanlıkta dünyayı keşfe çıkabilirsiniz. Daha pek çok Almanya’da gezebileceğiniz bu tarz mekan bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account