Akşam vakti Viyana’da sanat keyfi yapmaya ne dersiniz?

Akşam vakti Viyana’da sanat keyfi yapmaya ne dersiniz?

Viyana’da için müze şehir dendiğini biliyor muydunuz? Avusturya’nın başkenti Viyana’da çok sayıda müze bulunuyor. Üstelik bunların birçoğu akşam saatlerinde de açık oluyor. Bu müzelerin bazıları sadece belli günler akşam açık olsa da her gün akşama kadar açık olup hizmet veren müzeler de bulunuyor. Gelin Viyana’daki müzeler hangi günler hangileri açık yakından bakalım:

Viyana’da Perşembe günleri akşam açık olan müzeler

Viyana turu yapan kültürseverler için Perşembe akşamı bazı müzelerin kapıları açık oluyor. Bu müzeleri saat 21.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Viyana’da Perşembe günü açık olan müzeler arasında dünyanın en önemli sanat müzelerinden Viyana Sanat Tarihi Müzesi bulunuyor. Bu müze içerisinde Yunan ve Roman Antik Koleksiyonu, Mısır ve Yakındoğu Koleksiyon gibi eski eserler sergileniyor. Bunların yanında bir de dekoratif sanatlar koleksiyonu bulunuyor.

Avusturya’nın modern sanatını en iyi şekilde tanıtan Leopold Müzesi ve Mumok Modern Sanat Müzesi’de akşamları 21.00’a kadar açık oluyor. Küreler Müzesi olarak da bilinen Globe Müzesi, akşam gezmek için harika bir müze. İçeride farklı maddelerden yapılmış dünyadaki en nadir küreler sergileniyor.  Dünyanın üç bin yıl öncesine kadar dayanan en büyük papirüs koleksiyonu görmek için de Papirüs Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca akşam 20.00’a kadar Viyana Dom Müzesi ve MUSA Museum da ziyaret edilebilir.

Viyana’da Cuma günleri akşam açık olan müzeler

Viyana’da Perşembe günü müzeleri kaçırırsanız üzülmeyin Cuma günü de akşam 21.00’a kadar açık olan müzeler var. Bu müzelerden en ünlüsü Belvedere Sarayı. İki sarayın oluşması ile yapılan Viyana’nın en değerli yapılarından biri olma özelliği taşıyor. Avusturya’daki en önemli sanat koleksiyonlarını bu müzede görebilirsiniz. 60 binden fazla çizim, baskı ve grafik tasarım eserinin sergilendiği Albertina Müzesi’ni de Cuma günü 21.00’a kadar ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Çarşamba günü de 21.00’a kadar açık oluyor.

Ender fosilleri, dinazorlar ve tarih öncesi kalıntıları görebileceğiniz bir müze isterseniz de Viyana Doğa Tarihi Müzesi’ne gitmenizi tavsiye ederiz. Bu müzede dünyada sadece burada görebileceğiniz ender koleksiyon parçaları bulunuyor.

Viyana’da her akşam ziyarete açık olan müzeler

Perşembe ya da Cuma günü müze gezmek için müsait değilseniz eğer diğer günlerde de akşam saatlerinde açık olan iki müze bulunuyor. Bunlardan biri Viyana’nın şehir merkezinde yer alan Haus der Musik adındaki müze de her gün saat 22.00’a kadar açık oluyor. Diğeri ise İllüzyonlar Müzesi. Bu ilginç müze 21.00’a kadar açık. İllüzyonlar Müzesi’nin içerisinde çeşitli holografiler ve optik yanılsamalara şahit olacaksınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account