Akdeniz’in en büyük adası Sicilya’yı hala görmediniz mi?

Akdeniz’in en büyük adası Sicilya’yı hala görmediniz mi?

Sicilya, Akdeniz’in masmavi sularında bulunan en büyük ada. İtalya’nın 20 özerk bölgesinden biri olan Sicilya, ülkenin güney ucunda konumlanıyor. Adanın konumundan dolayı iklimi her mevsim ziyaret etmeyi mümkün kılıyor. Akdeniz’in doğası gereği midir bilinmez ama bu durum kesinlikle burada yaşayan insanları etkiliyor. Cana yakın halkı ve doğası ile her yıl çok fazla sayıda turisti kendisine çeken bir destinasyon.

Sicilya eski zamanlarda mafyalara ev sahipliği yapmış olsa da artık olardan eser yok bu güzel adada. Mafyaların en yoğun olduğu şehri Corleone’dir. İtalya’nın zaman içinde güçlenmesi ile bu mafya yapılanması ortadan kalkmış.

Adanın merkezi kuzeyinde bulunan Palermo şehridir. Bu şehrin dışında 8 ili daha bulunuyor. En ünlü şehirleri arasında Palermo, Katanya (Catania), Messine ve Etna bulunuyor. Bu şehirlerinin arasında olan Etna aslında bir yanardağ. Dünyaca ünlü olan Etna yanardağına her yıl turistler adeta akın ediyor. Yanardağın etrafında yürüyüş yapıp bol bol fotoğraf çekiliyorlar.

İçerisinde bir yanardağ bile bulunan büyük adada gezilecek başka yerler var. Eşsiz mimarisi ile Monreal Katedrali, dünyanın en korkunç ölüm müzeleri arasında bulunan Kapuçin Manastırı, Utanç Çeşmesi, Erica Dağı ve Norman Sarayı bunlardan sadece bazıları. Ayrıca adanın muhteşem plajları bulunuyor. Mondello, Mazzaro ve Isola Bella denize girebileceğiniz Sicilya’da bulunan plajlardan bazıları.

Aynı zamanda Sicilya, Akdeniz’de bulunan bir ada olduğu için lezzetli mi lezzetli bir mutfağı bulunuyor. Özellikle buraya gelen herkes Cannoli, Pasta con le sarde, Cassata ve Stigghiola adındaki tatlılardan ve yemeklerden yiyorlar. Ayrıca bir ada olan yerde deniz ürünleri de oldukça ünlü. Bu deniz ürünlerinden oluşan diğer yemeklerini tadabilirsiniz. İtalya’nın pizzalarından daha farklı bir lezzete sahip olan pizzalardan da deneyebilirsiniz.

Bu adayı yaz aylarında ziyaret ederseniz renkli bir gece hayatın olduğuna şahit olursunuz. Adanın merkezi olan Parkemo ve diğer ünlü şehirlerinden Katanya’da akşamları eğlence hiç eksik olmuyor. Buralarda sabaha kadar açık olan kafe, bar ve gece kulüplerine gidebilirsiniz. Eğlenmeye gittiğiniz yerlerde ünlü Sicilya şarabından kesinlikle bir yudum almalısınız.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account