Ağustos ayında renkli festivaller sizi bekliyor

Ağustos ayında renkli festivaller sizi bekliyor

Ağustos, tüm dünyada festivallerle dolu bir ay olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl olduğu gibi 2018’de de birbirinden renkli festivaller ziyaretçilerini bekliyor. Kimilerinde müziğin coşkusunu yaşayacak, kimisinde ise o yörenin lezzetleriyle buluşacaksınız. Biz de sizler için seyahatinize renk katacak olan ağustos ayının en popüler festivallerini derledik. İşte detaylar…

Notting Hill Karnavalı

28 – 29 Ağustos 2018, Londra – İngiltere

İngiltere’nin başkenti Londra, Avrupa’nın en büyük sokak festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor. Notting Hill Karnavalı’nda farklı etnik gruplardaki dans göstericileri ilginç kostümler giyerek sokaklara dökülüyor. Rio’dan sonra dünyanın en büyük ikinci sokak gösterisi Notting Hill Karnavalı, Afro-Karayip topluluklarının kendi gelenek ve kültürlerini kutladığı şenliktir. İlk yapıldığı tarihte 500 kişiyle yapılan karnavala, günümüzde katılan insan sayısı milyonu aşmıştır. Bu yıl 28-29 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte Londra’nın W11 caddeleri çok renkli görüntülere sahne olacak. Karnavalda ayrıca ziyaretçiler sokaklarda Karayip yemeklerini de bulacak. Bu arada festivale çocukları da götürebilirsiniz. Çocuklara yönelik etkinlikler de gerçekleşecek.

Sziget Festivali

10 – 17 Ağustos 2018, Budapeşte – Macaristan

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Avrupa’nın en büyük serbest müzik festivali düzenleniyor. Sziget Festivali, ünlü rock konserlerinden tiyatro sahne performanslarına kadar çok sayıda eğlenceli etkinlikler gerçekleşiyor. Sziget, diğer adı ile “Özgürlük Adası” olarak bilinen festival 7 gün sürüyor. Müzik ve sanat festivalleri ile her yıl 100’den fazla ülkeden katılımcılar ile eğlenceli dakikalar yaşanıyor. Sziget Festivali’nde her zaman müzik, tiyatro, sirk, dans ve bir çok aktivite ile rengarenk anılar biriktirme fırsatı yakalayacaksınız.

Domates Festivali

29 Ağustos 2018, Bunol – İspanya

Her yıl Ağustos ayının son çarşamba günü Bunol şehrinde kutlanan “La Tomatina” diye bilinen Domates Festivali, İspanya’nın en dikkat çeken eğlence aktivitelerinden biri olarak adını dünyaya duyurmuş. İspanya’nın kırmızıya büründüğü gün olan festivalde domatesler adeta havada uçuşuyor. Çocukların 1945 yılında kendi aralarında yaptığı domates savaşı artık günümüzde binlerce insanın katılımıyla gerçekleşiyor. Büyük bir eğlencenin yaşandığı etkinlikte Bunol’un merkezinde sabahın erken saatlerinde başlıyor. Tüm dünyada haber olan festivale 7’den 77’ye herkes ilgi gösteriyor.

Uluslararası Balon Festivali

11 – 14 Ağustos 2018, Bristol – İngiltere

Bu yıl 38.si düzenlenecek olan Uluslararası Balon Festivali’nde, gökyüzü büyük balonlarla süslenecek. Farklı boyutlardaki 150’den fazla rengarenk balon misafirlerine adeta görsel bir şölen sunacak. Farklı ülkelerden yoğun bir kalabalığın yaşanacağı festivalde akşam saatlerindeki konserlerde havai fişek gösterileri yapılacak. 11-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde kamp yapmanız da mümkün. Bazı konuklar kamp alanına karavanla gelerek 3 gün boyunca eğlencenin tadını çıkarıyor. Böylelikle misafirler bu coşkulu etkinliğin her anına tanık olabiliyor.

Burning Man (Yanan Adam) Festivali

28 Ağustos – 5 Eylül 2018, Nevada – ABD

ABD’nin Nevada eyaleti her yıl Ağustos ayında ilginç bir festivale ev sahipliği yapıyor. Black Rock Çölü’nde 9 gün süren ve Burning Man yani Yanan Adam ismini alan festival yoğun ilgi görüyor. Öyle ki, ilk olarak 1986 yılında düzenlenen festivale Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü isim de katılıyor. Çılgınca eğlencelerin yaşandığı etkinliğe katılanlar sıra dışı kostümler giyerek eğlenceli anlara tanık oluyor. Festivalde sergilenen postmodern sanat eserleri son gün ateşe veriliyor. Festivale “Burning Man” isminin verilmesinin nedeni de 1986 yılında festivalin son günü ahşaptan yapılan bir kuklanın yakılmasından kaynaklanıyor.

Esala Perahera

8 – 18 Ağustos 2018, Kandy – Sri Lanka

Sri Lanka’daki en eski Budist festivallerden biri Esala Perahera’dır. Buda Lordu’nun kutsal emaneti sayılan ve saklanan dişleri bu etkinlikte insanlarla buluşuyor. Aynı zamanda çok renkli görüntülerin yaşandığı festivalde dansçılar, müzisyenler, akrobatlar, ateş soluyan göstericiler ve ayrıntılı bir şekilde süslenmiş filler, bu festivalin bir parçası oluyor. Alev toplarıyla gösteriler yapan dansçıları izlerken adeta nefesler kesiliyor. Muhteşem görüntülerin ortaya çıktığı bu festival 8-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Uluslararası Berlin Bira Festivali

5 – 7 Ağustos 2018, Berlin – Almanya

Bira severler, Almanya’nın başkenti Berlin’de buluşuyor. 5-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Berlin Bira Festivali, 2 kilometre gibi uzunca bir stantla bir milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın 86 ülkesinde üretim yapan 300 bira fabrikasından üretilen biralar festivalde adeta görücüye çıkıyor. Canlı müzik performanslarından sahne şovlarına kadar birçok etkinlikte katılımcılar doyasıya eğleniyor.

Sonuç olarak birçok festival, kültür, ülke ve heyecan dolu aktivite ağustosta sizi bekliyor. Ağustos ayında seyahat planlıyorsanız, bu festivalleri de bir kenara not etmenizi tavsiye ederiz. Bu festivallerin, seyahatlerinizi unutulmaz kılacağından şüpheniz olmasın.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account