Adrenalin severlerin Türkiye’de bungee jumping yapabileceği yerler

Adrenalin severlerin Türkiye’de bungee jumping yapabileceği yerler

Bir adrenalin tutkunuysanız ya da yalnızca farklı deneyimler yaşamak istiyor fakat ne yapacağınıza karar veremiyorsanız, size heyecan ve korku dolu bir aktivite önerimiz var: Bungee Jumping. Bu etkinlik, adrenalin severlere oldukça tatmin edici bir deneyim yaşama imkanı sunuyor. Vücudunuzu esnek bir halata bağlıyor ve kendinizi metrelerce yükseklikteki sabit bir noktadan aşağıya bırakıyorsunuz… Bu nedenle eğer yükseklik korkunuz varsa ve artık buna meydan okumak istiyorsanız mutlaka deneyimlemeniz gereken bir aktivite Bungee Jumping. Siz de bir adrenalin tutkunuysanız ya da yalnızca monoton hayatınızı biraz hareketlendirmeye ihtiyacınız varsa hemen size uygun bir bölge ve bir atlayış platformu seçebilirsiniz. Üstelik bu heyecanı yaşamak için öyle uzaklara da gitmenize gerek yok. Çünkü Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde bu aktiviteyi deneyimlemeniz ve bu korku dolu eğlenceyle çok heyecanlı bir zaman geçirmeniz mümkün. Bungee Jumping Türkiye adresleri nelerdir ve Türkiye’de bungee jumping yapılan yerler nerelerdedir diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz!

 • Aya Yorgi Koyu, Çeşme

Tatil severlerin, yerli ve yabancı pek çok turistin uğrak noktası olan Çeşme’nin en çok ilgi gören bölgelerinden biri Aya Yorgi Koyu’dur. Sahip olduğu turkuaz rengi deniziyle görenleri büyüleyen Aya Yorgi Koyu, güzelliğinin yanı sıra rüzgar almadığı için de çok tercih edilen bir bölge olma özelliğini taşıyor. Üstelik bu özelliği burayı Bungee Jumping yapmaya da oldukça elverişli kılıyor. Aya Yorgi Koyu’nda 60 metre yüksekliğe sahip bir vinç bulunuyor. İşte siz de kendinizi bu vinçten aşağıya, Aya Yorgi Koyu’nun göz alıcı denizi üzerine bırakıyorsunuz…

 • Kazlıçeşme, İstanbul

Eğer tatile çıkma fırsatınız yoksa; fakat yine de yoğun iş temponuza heyecan dolu bir ara vermek istiyorsanız Bungee Jumping deneyimini İstanbul’da da yaşayabilirsiniz. Zeytinburnu ilçesine bağlı Kazlıçeşme’de her yıl 85 metre yüksekliğe sahip bir vinç kuruluyor. Dilerseniz günlük koşuşturmacanıza kısa bir ara verip Kazlıçeşme’ye uğrayabilir ve bu heyecanı deneyimleyebilirsiniz. Kazlıçeşme’ye ek olarak İstanbul’un pek çok başka semtinde de bahar ve yaz dönemlerinde kurulan festivallerde bu deneyimi yaşamanız mümkün kılınıyor. Mesela, her yıl bahar şenliklerinde Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde Bungee Jumping severler için bir atlayış platformu kuruyor. Bunun yanı sıra Kadıköy, Caddebostan Sahili’nde de bir atlayış platformu bulunmaktadır. Bunlara ek olarak Extreme Fest döneminde Forum İstanbul’un açık otoparkında ve Sancaktepe Rings’in açık otoparkında da Bungee Jumping yapma fırsatınız bulunuyor. Ayrıca bu atlama platformları özel isteğe bağlı olarak da kurulabiliyor. Bu nedenle yapılan bahar festivallerini incelerseniz hiç beklemediğiniz bir anda heyecanı yaşama fırsatı yakalayabilirsiniz!

 • Ölüdeniz, Fethiye

2006 yılında Almanya’da en yüksek tiraja sahip olan Bild Gazetesi’nde yapılan anketle dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz, her yıl ziyaretçi akınına uğruyor. Üstelik bu bölge, güzel oluşunun yanı sıra farklı aktiviteleri bir arada deneyimlemenize de olanak sağlıyor. Yine Fethiye’de bulunan 1900 metre yüksekliğe sahip Babadağ, çoğunlukla yamaç paraşütü yapmak isteyenler için tercih ediliyor olsa da bu yüksekliği fazla bulanlar için Bungee Jumping olanağı da sunuyor. Bölgedeki kumsaldan yükselen 35 metrelik bir vinç, yamaç paraşütüne alternatif olarak heyecan arayanlara eğlence hizmeti sunuyor. Ayrıca Water World Aqua Park’ta bulunan Bungee Jumping Merkezi de 51 metre yükseklikten bir atlayış yapmanızı mümkün kılıyor.

 • Kilyos, İstanbul

Bungee jumping nerede yapılır diyenler için bir adres daha İstanbul’dan! Karadeniz’e kıyısı olan İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Kilyos, Türkiye’nin en gözde sahillerinden biri. Bu kadar ilgi görmesinin sebebi ise hem uzun süreli tatil fırsatı bulamayan İstanbulluların rahatlamak için günlük koşuşturmalarından kaçıp gelebilmesine olanak sağlıyor oluşu hem de sahip olduğu berrak sularıyla özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistleri kendine çeken pek çok plajı oluşudur. Üstelik Kilyos yalnızca denizi sebebiyle değil gelenlere Bungee Jumping fırsatı sunuyor oluşu sebebiyle de oldukça ünlü bir bölge. Her yaz Kilyos Solar Beach’te kurulan Bungee Jumping platformunda 55 metre yükseklikten bir atlayış gerçekleştirebilir ve hayatınıza hem eğlenceli hem de korku dolu bir hareket katabilirsiniz!

 • Lara Beach, Antalya

Antalya’da sakin, dingin ve huzurlu bir tatil geçirirken tatilinize heyecan ve adrenalin katmak isteyebilirsiniz. Bu durumda size önerimiz, merkeze oldukça yakında bulunan Lara Beach’te bu heyecanlı deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca Lara’da bulunan 60 metre yüksekliğe sahip bu platform, Türkiye’nin ilk Bungee Jumping platformu olma özelliğini de taşıyor.

Bungee Jumping Yapmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Metrelerce yükseklikten kendinizi Türkiye’nin en gözde kumsallarına ve harika manzaralara bıraktığınız heyecan dolu bu aktiviteyi gerçekleştirebilmek için bazı şartları sağlamanız gerekiyor. Aksi takdirde hayati tehlikeye sebep olabileceğinden bu şartlara dikkat etmek gerekiyor.

 • Epilepsi hastalarının,
 • Bel veya bacak bölgelerinde ortopedik bir rahatsızlık taşıyanların,
 • Yüksek tansiyonu olanların,
 • Kalp hastaları veya kalbinde herhangi bir rahatsızlığı olanların,
 • Panik atak geçirme riski taşıyanların,
 • Ve son olarak alkol veya uyuşturucu bağımlısı olanların bu aktiviteyi gerçekleştirmelerine izin verilmiyor.

Üstelik bu rahatsızlıklarınızın olmadığını sözlü beyan etmeniz de yeterli olmuyor. Bungee Jumping yapmadan önce mutlaka bu durumların herhangi birine sahip olmadığınızı yazılı olarak bir atlayış sözleşmesi imzalayarak beyan etmeniz gerekiyor.

Bunun dışında 15 yaşını doldurmuş, 45-120 kilo arasında bulunan ve yukarıda belirtilen rahatsızlıklardan hiçbirine sahip olmayan herkes Bungee Jumping yapabiliyor.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2020 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account