2019’da seyahat acentesi ile tatile gitmek için 10 neden

2019’da seyahat acentesi ile tatile gitmek için 10 neden

Bu yıl seyahat endüstrisi için yoğun bir yıl olacağı öngörülüyor. Zira rekor sayıda yolcu, gökyüzü, deniz ve nehirlere gidiyor. 2019 yılında her zamankinden daha fazla uçuş gerçekleşecek. İşte tam da böyle bir dönemde seyahat edenlerin yanlarında duracak seyahat danışmanlarına ihtiyaçları olacak. Çünkü artık profesyonel bir seyahat acentesi olmadan bütün bu seyahatleri planlamak neredeyse çok zor! Bugün Expedia veya Airbnb’den ürün alıp hizmet alamamaktan, karşılaştığı sorunları çözememekten şikayet eden pek çok insan var. Öyleyse seyahat acenteliği mesleği dünden daha değerli hale gelmiş durumda. Müşterilerinizin bunu daha iyi anlaması için aşağıdaki nedenlere bir göz atmanızda fayda olabilir.

1- Seyahatler her zamankinden daha karmaşık hale geldi. Artan eğilimin birlikte seyahat eden akraba ve arkadaş grupları olduğu yönünde. Öyleyse hepsini tatmin edecek seçeneklere sahip olmalısınız. Gruptan bir kişinin vazgeçmesi satışa engel olabilir. Bu nedenle her yolcu önemli hale geldi. Tatile ne kadar harcayacaklarını ne kadar eğleneceklerini iyi bilmeleri gerekiyor.

2- Seyahat danışmanları neyin yeni ve heyecan verici olduğunu iyi belirlemeli. 2019 yılı tüm dünyada belki de hayatınızda bir defa yaşayabileceğiniz deneyimlerle dolu. Misafirleriniz belki Oberammergau’daki Tutku Oyununu, Tokyo Yaz Olimpiyatları’nı, Dubai’deki 2020 Dünya Fuarı’nı, Avustralya’daki kriket Dünya Kupasını veya açılışını görmek istemeyebilir ama siz yine de tüm bunlardan haberdar olun. Kendi ülkenizdeki festival ve etkinlikleri kaçırmayın.

3- Seyahat önerileri okuduğunuz bir kitabı veya yediğiniz bir yemeği tavsiye etmeye benzemez. Her zaman stresli bir iştir. Seyahat acenteleri, oteller ve yolcu gemilerindeki oda büyüklüklerini, tesis bünyesindeki yemek mekanlarını, aktivite alanlarını iyi tanıyor olmalı. Bazı yerleri gidip mutlaka incelemelisiniz.

4- Seyahat danışmanı olarak müşterinizin yanında olduğunu hissettirin. Küresel ısınma, depremler, yanardağ patlaması veya kötü hava koşullarında bile seyahat acentesi sizi gitmek istediğiniz yere mutlaka ulaştırır. Bu duyguyu müşteri hissetmeli.

5- Yanlış giden bir tatil için bazen yapacak bir şey olmayabilir. Hayat her zaman çok yorucu ve belki de tatil için ayırdığımız zaman en kıymetli olanı. Seyahat acenteleri tatilinizi mükemmelleştirmek için ne gerekiyorsa yapmalı. Belki uçaktaki en iyi koltuk veya oteldeki en güzel oda seçimi gibi…

6- Seyahat danışmanı olarak müşterinize güven verin. Müşterinizin mutluluğu ve memnuniyeti her şeyin üzerinde olmalı. Seyahatinin olumlu geçmesi, yaşam boyu unutulmaz hatıralar bırakması müşterinin uzun yıllar size sadık kalmasını sağlar. Siz onun için sadece bir arama motoru veya isimsiz bir ses değilsiniz! Seyahat öncesi, sırası ve sonrasında yayında olduğunuzu gösteriniz.

7- Değişen dünya koşullarından haberdar olun! Mesela Orta Doğu’ya seyahat etmek güvenli mi? Karayip Kasırgası bitti mi? Tüm destinasyonlardaki gelişmeleri yakından takip edin. Önerdiğiniz mekanları siz de keşfedin!

8- Seyahat acenteniz tasarruf etmenizi sağlar. Müşterinizin sizinle seyahat ettiği zaman finansal sorunlar yaşamayacağını aksine avantajlı seyahat edeceğini anlaması gerek. Müşteri bilmelidir ki seyahat acentesi bir ücret talep etse bile aldığınız hizmet ve değer bundan daha büyük olacaktır.

9- Seyahat acenteleri müşteri ayırt etmeksizin benzersiz hizmet sunar. Kimin ne istediğini bilir ve hangi durumda ne gibi olasılıklarla karşılaşacağını önceden öngörür.

10- Seyahat acenteleri profesyonel bir danışman gibi tatil konusunda kesinlikle sizden daha çok şey bilmelidir. Siz belki saçınızı kesebilir, kahvenizi yapar ve vergilerinizi ödeyebilirsiniz ama emin olun tüm bunları bir profesyonel sizden daha iyi yapacaktır, tıpkı tatil planlarınızı hayata geçiren bir seyahat acentesi gibi. Ama yine de tatili kendiniz planlamak istiyorsanız sizi kimse tutmuyor. Bol şanslar, çünkü çok ihtiyacınız olacak!

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2019 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account