2018’in en heyecan verici Ocak ayı festivalleri…

2018’in en heyecan verici Ocak ayı festivalleri…

Yeni yıl, yeni heyecanlar… Her yeni yıl olduğu gibi bu yıl da hayatın tadını en güzel şekilde çıkarmak isteyenler olabilir. Onlara verebileceğimiz en iyi tavsiye de birbirinden eğlence dolu festivaller. Ocak ayında dünyanın birçok yerinde festival düzenleniyor. Bu festivallerde insanlar doyasıya eğleniyorlar. İşte tüm dünyada düzenlenen Ocak ayı festivalleri:

Cartagena Uluslararası Müzik Festivali

5 – 16 Ocak 2018, Kolombiya – Bogota

“Herkes için müzik” mottosuyla yola çıkan Cartagena Uluslararası Müzik Festivali’ne Michael Alexander Willen, Mario Brunello, Julia Hagen ve Aaron Pilsan gibi klasik müziğin en iyi isimlerinden genç yıldızlara kadar 400’den fazla müzisyen katılıyor. Bu yıl 5 – 16 Ocak tarihleri arasında düzenlenen festivalde muhteşem bir gösteriye hazır olun.

Deve Festivali

13 – 14 Ocak 2018, Hindistan – Bikaner

Hindistan’ın geleneksel deve festivali her yıl olduğu gibi bu senede 13 – 14 Ocak tarihleri arasında Bikaner kentinde düzenleniyor. Büyük bir özenle süslenmiş develer meydana çıkarılıyor ve deve dansı yaptırıyorlar. Ayrıca yılan terbiyecilerinin gösterileri ve deve yarışları gibi değişik etkinliklerde düzenleniyor. Festival boyunca bölgenin yöresel müziklerini dinleyebilir ve Hindistan mutfağının tatlarını deneyebilirsiniz.

Uçurtma Festivali

14 – 16 Ocak 2018, Hindistan – Jaipur

Jaipur’daki Chaugan Stadyumu’nda düzenlenen Uçurtma Festivali, özellikle çocuklu ailelerin vazgeçilmez festivallerinden biri. Tabii festival alanında tek eğlenen çocuklar değil. Yediden yetmişe herkes gökyüzünde renk renk uçurtmaları uçurmaya çalışıyorlar. Normal uçurtmaların dışında farklı tasarımlardaki uçurtmaları da havada görebilirsiniz. Bu festival ile Hindistan Ocak ayında çok renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor.

Ati-Atihan Festivali

15 – 21 Ocak 2018, Filipinler – Kalibo

Tarihi 13.yüzyıl’a dayanan bu festival, Filipinler’şn en renkli festivali olarak bilinir. Festival Kalibo adındaki Aklan bölgesinin başkentinde gerçekleştirilir. Burada yaşayan yerel halk Pigmeler olarak bilinen kısa boylu koyu ten rengine sahip insanlardı. Festivalde de insanlar yüzlerini siyaha boyarlar ve renkli renkli savaş kıyafeti giyip yüzlerini savaş boyaları ile boyarlar. Tüm festival boyunca da araklıksız bir eğlence olur.

Sundance Film Festivali

18 – 28 Ocak 2018, ABD – Utah

Ocak ayı festivalleri arasında bulunan bir diğer festivalde Park City’de düzenlenen Sundance Film Festivali. Dünyanın en önemli film festivalleri arasında bulunuyor. Sundance festivali, 29 ülkeden 110 bağımsız filmi, izleyiciyle buluşturuyor.

Gökkuşağı Yılanı Festivali

26 – 29 Ocak 2018, Avustralya – Lexton

Avustralya’nın renkli bir festivali olan Gökkuşağı Yılanı Festivali, dünyadaki en eğlence dolu açık hava festivallerinden biri olma özelliği taşıyor. Müzik, dans ve rengin buluştuğu eğlencenin eksik olmadığı bir festival. Festival alanlarında yoga ve meditasyon ile vücutlarını dinlendiren insanları görebilirsiniz. Bu kişiler akşam vaktinde eğlenceye devam edebilmek için enerji toplama amacıyla yoga yapıyorlarmış.

Quebec Kış Karnavalı

26 Ocak – 11 Şubat 2018, Kanada – Quebec Kenti

Quebec Kış Karnavalı, dünyanın en büyük kış karnavalı olarak dünyanın birçok farklı yerinden gelen seyahatseverler ile coşkuyla kutlanıyor. 1894 yılından beri her yıl Kanada’da gerçekleştiriliyor. Festival alanında konserlerin dışında kar ve buzdan yapılmış heykelleri de yakından görebilirsiniz. Bunların dışında pistlerde kayak yapabilirsiniz.

Venedik Karnavalı

27 Ocak – 13 Şubat 2018, İtalya – Venedik

On binlerce insanın maskeleri ile katıldığı, Venedik’in geleneksel karnavalı rengarenk görüntülere sahne oluyor. 1260’lı yıllardan beri düzenli olarak kutlanan Venedik Karnavalı, Pagan kültüründe baharı karşılama amacıyla doğmuştur. Bu karnavalda herkes rengarenk maskeler takar ve farklı kostümler giyerler.

Viareggio Carnevale

27 Ocak – 17 Şubat 2018, İtalya – Viareggio 

İtalya’nın Toskana kentinde yer alan kıyı kasabası Viareggio’da geçit töreni olarak organize edilen Viareggio festivali, ilk kez 1873 yılında halkın vergileri protesto etmek için sokaklara dökülmesiyle ortaya çıkmış. Halk, politikacıları temsil eden maskeler kullanılarak tepkisini ifade etmiş, daha sonra bu uygulama gelenekselleşmiş ve geliştirilmiş. Günümüzdeki Viareggio festivallerinde kimi zaman saygılarını, kimi zaman tepkilerini ifade etmek amaçlı politikacıların yanı sıra ünlü isimlerin maskeleri kullanılıyor. 1 milyon katılımcının dahil olduğu etkinlik, dev maketler ve ilginç kostümlerle Venedik Karnavalı’ndan sonra İtalya’nın 2. büyük festivalidir.

İlgili Yazılar

İLETİŞİM

Yeniliklerinizi duyurmak ve seyahat tecrübelerinizi paylaşmak için aşağıdaki adres ve telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

E: info@yoldasin.com
E: reklam@yoldasin.com
T: (+90 212) 373 92 56
F: (+90 212) 291 55 51
A: Büyükdere Caddesi 16 34360 Şişli / İSTANBUL

Gönderiliyor

©2018 yoldasin.com Her Hakkı Saklıdır

veya

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

veya

Create Account